W naszym salonie masażu w Starych Babicach można skorzystać z różnych rodzajów masażu, w tym ze szczególnie popularnego masażu ajurwedyjskiego, całego ciała, dzięki któremu poczujecie się o wiele lepiej, dającego prawdziwie odmładzające doświadczenie. Ten szczególny, znany od tysięcy lat masaż, doskonale wpływa na poprawę ogólnego samopoczucia, nie tylko fizycznego, ale i psychicznego. Zajmuje się tym zespół naszych masażystów o dużej wiedzy w dziedzinie masażu ajurwedyjskiego.
Masaż ajurwedyjski w Starych Babicach – czym właściwie jest?
Ajurweda to staroindyjski system uzdrawiania, holistyczne, kompleksowe podejście do swojego zdrowia, a jego istotną częścią są właśnie odpowiednio wykonywane masaże pozwalające rozwiązać wiele problemów zdrowotnych. Doskonale wpływają na stan ciała i ducha, harmonijnie łącząc te dwie ważne kwestie, pozwalając szybko osiągnąć aż tak potrzebną równowagę wewnętrzną.
W skład tego systemu leczniczego wchodzą również leki ziołowe, modyfikacje diety, dostosowanie stylu życia i właśnie masowanie ciała, takie jak transformujący masaż Mahasanti.
Masaż ajurwedyjski Stare Babice – na jaki zakres usług można liczyć w naszym salonie?
Istnieje wiele korzyści, które można czerpać z masaży ajurwedyjskich, dzięki czemu są one tak bardzo polecane dla osób o osłabionym stanie zdrowia. Jeśli jesteście zainteresowani, to możecie skorzystać z wielu opcji masażu, z olejkami aromatycznymi lub bez nich, a przykładowe opcje to kompleksowy masaż całego ciała Abhyanga, wykonywany w siedmiu krokach, albo masaż głowy i twarzy Shiroabhyanga.
Możecie także rozważyć nie tylko masaż ajurwedyjski, ale i inne rodzaje tego typu zabiegów, równie pozytywnie wpływających na cały organizm i wzmacniających osłabiony stan zdrowia. Obecnie w naszej ofercie znajdziecie masaż na 4 ręce, refleksologię stóp, masaże specjalnie dostosowane do unikalnych potrzeb i wymagań dzieci i kobiet w ciąży, a także różne wersje masażu tajskiego i balijskiego.
Jak wygląda masaż ajurwedyjski?
Każdy, kto odwiedza nasz salon masażu w Starych Babicach, jest traktowany z należytą uwagą, a zabiegi są dostosowywane do jego indywidualnych potrzeb i wymagań w tej kwestii, po uprzedniej konsultacji z profesjonalnym masażystą. Sam masaż ajurwedyjski, obejmujący całe ciało, może przebiegać w pozycji leżącej lub siedzącej, także z zastosowaniem aromatycznych olejków o właściwościach leczniczych, np. kokosowego czy z dodatkiem trawy cytrynowej, albo podgrzanych na parze stempli ziołowych.
Sam masaż będzie składał się z delikatnych, rytmicznych uderzeń i ukierunkowanych punktów nacisku, aby stymulować naturalne zdolności lecznicze organizmu i wprowadzać go w stan głębokiego relaksu. Podczas całego masażu terapeuta będzie utrzymywał otwartą komunikację z klientem, zapewniając mu komfort i dostosowując technikę wykonywanych ruchów i siłę nacisku w zależności od potrzeb. Terapeuta może zaoferować spersonalizowane zalecenia dotyczące postępowania po masażu, takie jak picie ciepłej herbaty ziołowej lub wykonywanie delikatnych ćwiczeń rozciągających.
Masaż ajurwedyjski w Starych Babicach – w jaki sposób oddziałuje na zdrowie?
Niezaprzeczalne zalety masażu ajurwedyjskiego są kompleksowo przebadane i zdecydowanie nie da się im zaprzeczyć. Stosowanie zasad ajurwedy w połączeniu z masażem jogicznym daje osobie masowanej niezliczone korzyści zdrowotne, a najważniejsze, warte wyszczególnienia; to:
- minimalizowanie uczucia bólu w plecach, kończynach, szyi i ramionach;
- lepsze krążenie krwi i limfy, co jest niezbędne dla odpowiedniego dotlenienia i odżywienia wszystkich komórek ciała;
- zahamowanie gromadzenia się nadmiaru wody w organizmie, mogącego prowadzić do obrzęków;
- zapewnienie głębokiego relaksu i pełnego odprężenia;
- zmniejszenie widoczności zmarszczek i cellulitu;
- uzyskanie gładszej tekstury i przywrócenie elastyczności skóry;
- wydajniejsze spalanie tkanki tłuszczowej dzięki przyspieszeniu procesów przemiany materii;
- brak odczuwalnych problemów trawiennych;
- zminimalizowanie negatywnego wpływu stresu na różne aspekty zdrowotne;
- głębokie uczucie wyciszenia ułatwiające zaśnięcie i co za tym idzie, mniejsze ryzyko bezsenności.