Skip to content Skip to footer

Jak przygotować się do masażu ?

QMasaż to skuteczna forma relaksu o licznych walorach leczniczych. Bez względu jednak na to, czy planujesz wybrać się na zabieg w ramach wypoczynku, czy ma on stanowić jeden z elementów terapii Twoich schorzeń, warto wiedzieć, jak się do niego przygotować. Czego możesz się spodziewać i na co warto się nastawić przed wizytą w naszych salonach HATI?

Pierwszy masaż – jak to wygląda ?

W przypadku masaży relaksacyjnych czy orientalnych, pokój, w którym będą one wykonywane, może być zacieniony, a procesowi towarzyszyć może muzyka, wyciszające dźwięki lub określony aromat, stanowiący element składowy procesu relaksacyjnego. Masażysta może używać także olejów lub innych elementów niezbędnych do wykonania zabiegu. W trakcie masażu powinno się pozostawać zrelaksowanym i rozluźnionym oraz zaufać wykwalifikowanemu terapeucie. Oczywiście w każdym momencie możemy poprosić terapeutę o zmianę stopnia intensywności masażu lub zwrócenie większej uwagi na masaż danej części ciała.  Z kolei po zakończonym zabiegu i ubraniu się, kontynuuj głęboki relaks przy dźwiękach orientalnej muzyki popijając nasz autorski, świeży napar i jeżeli znajdziesz czas – kontynuuj odprężenie w tężni solankowej, w którą wyposażony jest każdy z salonów masażu HATI.

Masaż – jak się do niego przygotować ?

Niezależnie od tego, jaki rodzaj masażu wybierzesz, istnieje kilka podstawowych kwestii, o których warto pamiętać udając się na zabieg. Przede wszystkim zwróć uwagę na swój strój. Najbardziej komfortowo poczujesz się zakładając wygodną, luźną odzież – szczególnie polecane są dresy 🙂, która nie będzie krępować Twoich ruchów oraz umożliwi Ci szybkie przebranie się – w przypadku masaży mokrych – w jednorazową bieliznę, którą otrzymasz w salonie. To także zwiększy komfort ubierania się po masażu, kiedy mięśnie są bardzo rozluźnione, a Ty nie masz ochoty na zakładanie bardzo obcisłej odzieży. Więc jeżeli masz taką możliwość, wyświadcz tę przysługę swojemu ciału.

Pamiętaj także o tym, by na masaż nie zabierać zbędnej biżuterii i ozdób do włosów – każdy element należy zdjąć przed rozpoczęciem masażu, więc znacznie łatwiej będzie Ci zrezygnować z nich w tym dniu.

W przypadku osób posiadających długie włosy należy także pamiętać o spięciu ich przez rozpoczęciem zabiegu – używane podczas niego oleje mogą zanieczyścić pasma oraz przeszkadzać masażyście w poprawnym jego wykonaniu, utrudniając dostęp do odcinka szyjnego i potylicy.

Zadbaj o to, by wziąć prysznic przed masażem – to nie tylko kwestia higieny, ale również możliwość zmycia kosmetyków z ciała, co z kolei wpływa na dostarczanie substancji odżywczych do tkanek oraz poprawę oddychalności skóry. Istotnym elementem przygotowania się do masażu jest rozplanowanie posiłków w dniu zabiegu. W miarę możliwości zadbaj o to, by ostatni spożyć na minimum 1-1,5 h przed masażem. Postaraj się także o to, żeby był on lekkostrawny – komfort zabiegu jest znacznie wyższy, kiedy nie jesteśmy przesadnie najedzeni. Dodatkowo, będąc przejedzonym nie będziesz w stanie odpowiednio rozluźnić mięśni, co jest niezbędne dla pełnej efektywności masażu.

Kluczowe jest również nawodnienie organizmu. Pamiętaj o tym, by pić dużo wody, unikać alkoholu czy kawy – które nie tylko odwadniają, ale także wpływają na układ nerwowy, a w konsekwencji mogą utrudnić relaksację lub pobudzenie mięśni w czasie masażu. Nawadnianie organizmu powinno mieć miejsce zarówno przed, jak i po zabiegu – woda skutecznie oczyszcza tkanki i wspiera usuwanie toksyn z organizmu, co z kolei ułatwia dotlenienie ich podczas masażu.

Jeśli masz wątpliwości, jak przebiegał będzie Twój zabieg – czy będą stosowane do niego oleje zapachowe, czy będzie to tzw. suchy masaż, warto przed przybyciem skontaktować się z obsługą salonu i dopytać o wszystkie, nurtujące Cię kwestie.

Leave a comment