Masaże, z jakich można skorzystać w renomowanym salonie masażu, obejmują różne części ciała, brzuch, plecy czy kończyny, lecz decydując się na wykonanie takiego zabiegu, często zapominamy o twarzy, która również wymaga odpowiednio dobranej pielęgnacji. Pozwala nie tylko przywrócić młody wygląd skóry, niesie ze sobą także liczne korzyści zdrowotne, dlatego warto dowiedzieć się nieco więcej o tym, jak wykonywać masaż twarzy i szyi.
Dlaczego warto wykonać masaż twarzy?
Ludzka twarz składa się z dużej ilości mięśni, od 43 do 57, odpowiadających między innymi za mimikę, zdolność niewerbalnego wyrażania uczuć. Wraz z wiekiem mięśnie twarzy zaczynają słabnąć, może też zmieniać się owal twarzy, a na skórze zaczyna pojawiać się coraz więcej zmarszczek, oznaczających, że spada poziom kolagenu i elastyny odpowiedzialnych za jędrność i elastyczność skóry.
Zazwyczaj w celu powstrzymania naturalnych procesów starzenia się skóry stosujemy właściwie dobrane do jej rodzaju kosmetyki, z pewnością dające pożądane efekty. Warto jednocześnie masować określone partie twarzy, wspomagając w ten sposób między innymi wchłanianie składników aktywnych kremów, serum czy maseczek.
Salon masażu Lublin – co oferuje?
Jak wykonać samodzielny masaż twarzy krok po kroku?
Każdy może spróbować samodzielnie wykonać masaż twarzy w domu, lecz uzyskane efekty, wynikające najczęściej z nieznajomości zalecanych technik masażu, nie dadzą pełni tego, co wizyta w salonie. Dlatego lepiej powierzyć swoją twarz profesjonalistom z renomowanego gabinetu masażu, wykwalifikowanym specjalistom z olbrzymią wiedzą i równie dużym doświadczeniem zawodowym.
Warto jednak dowiedzieć się, w jaki sposób wykonuje się masaż twarzy dłońmi krok po kroku, a profesjonalna masażystka robi to przykładowo w następujących po sobie etapach:
- Powoli rozgrzewa skórę i mięśnie twarzy delikatnymi ruchami.
- Następnie przechodzi do równie delikatnego opukiwania i masowania skóry okrężnymi ruchami, pamiętając o każdej części twarzy.
- Kolejnym krokiem jest oklepywanie twarzy, co może brzmieć nieco niepokojąco, lecz są to lekkie uderzenia tylko grzbietem dłoni mające pobudzić krążenie krwi we wszystkich warstwach skóry.
- Ostatnim krokiem jest znów delikatne głaskanie twarzy, a wykonanie wszystkich tych kroków zajmuje nie więcej niż 10-15 minut.
Samodzielny, codzienny masaż przynosi już pewne pozytywne, zauważalne po pewnym czasie efekty i można go traktować jako uzupełnienie zabiegów przeprowadzanych przez wykwalifikowanego masażystę. Najlepsze efekty daje masowanie twarzy 2 razy dziennie, rano i wieczorem, przy okazji aplikowania kosmetyków do codziennej pielęgnacji skóry, koniecznie z dużą ilością witaminy C, witaminy E, nazywanej „witaminą młodości”, naturalnych olejków roślinnych i koenzymu Q10.
Jakie techniki masażu twarzy i urządzenia są używane w salonie masażu?
Jeśli chcemy uzyskać wszystkie lecznicze i odmładzające efekty masażu twarzy, to powinniśmy zdecydowanie odwiedzić renomowany, godny zaufania gabinet masażu zatrudniający najlepszych specjalistów w tej dziedzinie. Masują oni twarz za pomocą wielu praktycznych urządzeń, a cztery przykładowe zabiegi to:
Masaż twarzy rollerem
W tym przypadku przeprowadza się masaż twarzy za pomocą niewielkiego wałeczka, nazywanego derma rollerem, pokrytym niewielkimi, wręcz mikroskopijnymi igłami. Nie ma się co ich obawiać, masaż rollerem nie powoduje żadnego zagrożenia, lecz pobudza komórki skóry do szybszej regeneracji i odbudowy. Zwiększa jednocześnie syntezę dwóch najważniejszych materiałów budulcowych, kolastyny i kolagenu oraz ułatwia docieranie wszystkich substancji odżywczych w głębokie warstwy skóry.
Masaż wałkiem żadowym
Jest to urządzenie do masowania skóry twarzy pochodzące z Dalekiego Wschodu, znane także pod nazwą wałka jadeitowego albo nefrytowego, zrobione właśnie z tych dwóch kamieni. Masażystka delikatnie przesuwa wałeczek po skórze, wykonując nim określone ruchy, dzięki czemu powoduje poprawę krążenia krwi, usuwa istniejące obrzęki, zmniejsza widoczność zmarszczek i rozluźnia nadmiernie napięte mięśnie twarzy. Skóra odzyskuje również swój głęboki, naturalny koloryt i jest wolna od szpecących ją przebarwień.
Masaże w salonie w Krakowie
Masaż gua sha
Płytka gua sha to kolejne urządzenie korzystnie wpływające na zdrowie i kondycję skóry twarzy, zrobione z kamienia gua sha, czyli nefrytu, jadeitu lub kwarcu, i dająca naprawdę świetne efekty. Z pomocą płytki szybko spłyca się najbardziej widoczne zmarszczki, rozluźnia mięśnie, ujędrnia i przywraca elastyczność skórze. Taki masaż twarzy przynosi ulgę od nadmiaru toksyn, szybciej usuwanych z komórek skóry, niweluje jednocześnie opuchliznę pod oczami i na policzkach.
Masaż bańką chińską
Bańki najczęściej kojarzą nam się z tradycyjnym leczenia przeziębienia lub grypy, lecz ich chińska odmiana jest od dawna wykorzystywana do przeprowadzenia wyjątkowo skutecznego masażu twarzy. Zabieg bańkami chińskimi jest jednak o wiele bardziej delikatny, niepowodujący żadnych uszkodzeń skóry, która jest zasysana próżniowo w celu poprawy krążenia krwi i przepływu limfy. Okrężne ruchy baniek prowadzone od skroni w stronę środka twarzy, w kierunku brody, zmniejszają napięcie mięśniowe, przywracają skórze blask i koloryt, można je też stosować na szyi, przesuwając stopniowo w stronę żuchwy.
Japoński masaż twarzy – jak przebiega i czy warto z niego skorzystać?
Jedną z najpopularniejszych i najczęściej wybieranych rodzajów zabiegów na skórze twarzy jest masaż japoński z elementami Kobido, który znajdziemy w niemal każdym salonie oferującym tego typu usługi. Uznaje się go za formę bezinwazyjnego liftingu twarzy, a zabieg może obejmować także szyję i przebiega w kilku etapach. Najpierw masażystka rozluźnia napięte mięśnie za pomocą delikatnego głaskania, następnie przechodzi do szybszego ugniatania, a nawet szczypania skóry, czyli tzw. manualnego liftingu, którego celem jest poprawa krążenia krwi oraz syntezy wymienionej wyżej elastyny i kolagenu.
Kolejnym krokiem jest oczyszczenie skóry z toksyn, wody i zanieczyszczeń mogących zatykać pory i prowadzić do powstania trądziku i stanów zapalnych i ponowna akupresura stymulująca mięśnie, co korzystnie wpływa na poprawę owalu twarzy. Masaż twarzy pomaga przywrócić jej świeży, młodzieńczy wygląd, poprawia koloryt skóry, jej elastyczność i jędrność, przyspiesza regenerację uszkodzonych komórek, relaksuje i uwalnia od stresu.
Odwiedź salon masażu w Rzeszowie
Które efekty masażu twarzy podkreślają specjaliści w tej dziedzinie?
Masaż twarzy wykonywany regularnie doskonale wpływa na samopoczucie, zarówno fizyczne i psychiczne, profesjonalni masażyści w swoich opiniach podkreślają jego wszystkie zalety, którym naprawdę trudno jest zaprzeczyć, przede wszystkim takie jak:
- przywrócenie skórze jędrności i prawidłowego napięcia;
- redukcja widoczności zmarszczek, nie tylko mimicznych, ale i bruzd pojawiających się w okolicach ust, nosa i na czole;
- poprawa przepływu krwi i limfy, zapobieganie powstaniu ich groźnych zastojów;
- wydajniejsze usuwanie toksyn;
- przeciwdziałanie wiotczeniu skóry i zniekształceniom owalu twarzy;
- wygładzenie powierzchni skóry poprzez przyspieszenie złuszczania zrogowaciałej warstwy naskórka;
- rozjaśnienie skóry, przywrócenie jej blasku i naturalnego kolorytu;
- redukcja istniejących przebarwień;
- brak obrzęków i worków pod oczami;
- lepsze wchłanianie związków odżywczych, jakie dostarczamy wraz z kosmetykami;
- zwiększona produkcja kolagenu i elastyny.
Czy istnieją przeciwwskazania do wykonywania masażu twarzy w domu i salonie masażu?
Wiemy już jakie pozytywne efekty daje masaż twarzy i jakie są jego rodzaje, lecz nie jest on przeznaczony dla wszystkich, istnieją bowiem przeciwwskazania powodujące, że nie zawsze można go wykonać, a najważniejsze to:
- rany, podrażnienia, owrzodzenia i podrażnienia na skórze;
- opuchlizna;
- stany zapalne skóry;
- zmiany trądzikowe;
- stan bezpośrednio po resekcji zęba;
- choroby i stany zapalne dziąseł;
- przeziębienie i infekcje górnych dróg oddechowych;
- podwyższona temperatura ciała.
Salon masażu Stare Babice – co ma dla Ciebie?