O zaletach zdrowotnych różnych technik masaży napisano już całe tomy, wiemy też, w jaki sposób pomagają łagodzić objawy wielu dolegliwości oraz zapewniać pełen relaks i odprężenie. Masaż wykonywany przez profesjonalnego masażystę ma na celu pozytywne oddziaływanie na ludzki organizm, poprawę osłabionego ogólnego stanu zdrowia. Niestety, masaże to nie same zalety, warto także dowiedzieć się nieco więcej o negatywnych aspektach działania masażu powodujących niekiedy odczuwalne pogorszenie samopoczucia, czego symptomy na szczęście mijają w stosunkowo krótkim czasie.
Co ma dla Ciebie salon masażu w Rzeszowie
Które przeciwwskazania mogą wpływać na złe samopoczucie po masażu?
Złe samopoczucie, jakie możemy odczuwać po przeprowadzeniu masażu to całkowicie naturalne zjawisko, reakcja organizmu na tego typu zabiegi, a ludzkie ciało potrzebuje czasu, aby przywyknąć do nowej sytuacji i po pierwszej sesji stan pacjenta może się nieco pogarszać. Ewentualne skutki uboczne szczególnie silnie odczuwają osoby prowadzące siedzący tryb życia, unikające aktywności fizycznej, nieprzyzwyczajone do zwiększonego napięcia mięśni. To, że możemy źle się poczuć po wizycie w salonie masażu, jest przeważnie związane z wcześniejszym nieuwzględnieniem, a nawet zlekceważeniem przeciwwskazań uniemożliwiających wykonanie wybranego rodzaju masażu, takich jak:
- choroby układu krążenia, miażdżyca, nieleczone nadciśnienie tętnicze czy niedotlenienie mózgu;
- stany zapalne naczyń limfatycznych powodujące zaburzenia przepływu limfy;
- owrzodzenia, rany, podrażnienia i inne schorzenia skórne;
- obfita menstruacja;
- stany zapalne mające podłoże wirusowe, bakteryjne i pasożytnicze;
- wysoka temperatura ciała, utrzymująca się gorączka powyżej 38 stopni;
- krwotoki, powodowane między innymi przez hemofilię lub żylaki.
Masaż Lublin – zapoznaj się z ofertą
Czy dolegliwości odczuwane po zabiegach rehabilitacyjnych to coś normalnego?
Podczas masażu dochodzi w organizmie do szeregu procesów mających na celu szybszą regenerację po wysiłku, odpowiednio dobrane techniki, np. masaż tajski czy masaż balijski, pozwalają jednocześnie rozluźnić pobudzone mięśnie. Bodźce przekazywane przez dotyk oddziałujący na kości, stawy czy tkankę mięśniową, aktywują receptory czucia, dzięki czemu można przywrócić prawidłową homeostazę, obniżać napięcie nerwowe, dostarczyć tlen do każdej komórki, sprawić, że poczujemy się zrelaksowani i przywrócić stan równowagi energetycznej.
Wszystkie te działania mogą niekiedy spowodować pogorszenie się samopoczucia, jednakże przy masażu to coś normalnego, stan przejściowy, który powinien samoistnie ustępować po pewnym czasie, stabilizować się bez żadnych poważniejszych powikłań. W przeważającej większości przypadków nie stanowi to również powodu do przerwania terapii, w razie jakichkolwiek wątpliwości zawsze możemy skonsultować się z lekarzem lub fizjoterapeutą.
Z jakich masaży można skorzystać w salonie w Krakowie
Jakie objawy oprócz bólu może spowodować zbyt mocny masaż?
Powiedzmy sobie szczerze, że wiele niepokojących symptomów, jakie odczuwamy, jest spowodowane źle przeprowadzonym masażem, powodującym np. nadmierne przeciążenia mięśni, stawów albo kręgosłupa. Właśnie dlatego masaże zawsze powinny być robione przez terapeutę po odpowiednim przeszkoleniu, popartym certyfikatami, które warto sprawdzić, zanim oddamy się w jego ręce. Spośród wielu objawów, jakie możemy zacząć odczuwać w trakcie masażu lub po pewnym czasie od jego zakończenia, trzeba wyróżnić:
- nudności, zawroty głowy i bóle głowy;
- dolegliwości bólowe o różnym natężeniu, w zależności od tego, które miejsce na naszym ciele zostało poddane mocniejszemu masowaniu;
- podwyższenie temperatury ciała, maksymalnie o 1-2 stopnie Celsjusza;
- wyższe tempo przepływu krwi, co możemy odczuwać w postaci lekko podwyższonego tętna;
- uczucie zmęczenia, także szybko mijające.
Zarezerwuj masaż w salonie Stare Babice