Skip to content Skip to footer

Jaki rodzaj masażu dla początkujących? 

Gabinety masażu oferują bardzo szeroki wybór zabiegów, które różnią się od siebie nie tylko warunkami, w których są wykonywane, zastosowaniem do nich odpowiednich olejów czy produktów do masażu, ale także poziomem intensywności. O ile rodzaj zabiegu możemy wybierać z uwagi na swoje preferencje, poziom intensywności powinien przykuć naszą uwagę. To od niego zależą bowiem nasze odczucia w trakcie masażu oraz poziom zadowolenia po. Dopiero rozpoczynasz swoją przygodę z masażem? Sprawdź, jaki zabieg wybrać. 

Masaż klasyczny

Jednym z najpopularniejszych rodzajów masażu jest ten klasyczny, który historycznie wywodzi się ze starożytnych Chin. Idealnie sprawdzi się dla osób początkujących, które wcześniej nie korzystały z tego rodzaju zabiegów. Będzie jednocześnie pełnił funkcję relaksu i jakościowego wypoczynku, ale także odciąży mięśnie i kręgosłup, zmniejszając odczuwane dolegliwości bólowe. To idealny wybór, kiedy nie znamy jeszcze swoich preferencji w zakresie masażu – nie wymaga stosowania specjalistycznych produktów – np. stempli czy gorących kamieni, a przy tym ma umiarkowany poziom intensywności. I choć jest nastawiony na rozluźnienie mięśni i odczujemy jego efekty, nie jest tak intensywny i nie wymaga tak dużego zaangażowania ze strony klienta, co np. masaż tajski. Będzie więc także idealnym wyborem dla osób, które chcą kupić masaż bliskiej osobie na prezent. Czego możemy się spodziewać po zabiegu? Zwykle rozpoczyna i kończy się delikatną techniką głaskania wzdłuż mięśni, w stronę serca. Podczas masażu wykorzystywane są także inne chwyty, jak usprawniające przepływ krwi i limfy ugniatanie, rozcieranie, oklepywanie, wałkowanie czy wyciskanie.  

Masaż relaksacyjny

Kolejnym przykładem zabiegu, który idealnie sprawdzi się dla osób początkujących jest masaż relaksacyjny. Łączy on chwyty techniki klasycznej, dzięki czemu rozluźnia mięśnie i zapewnia stan głębokiego odprężenia, ale także wykorzystuje elementy aromaterapii np. w formie olejków eterycznych czy relaksacyjnej muzyki. Tego rodzaju zabieg idealnie sprawdzi się u osób zestresowanych, żyjących w dużym tempie i poszukujących momentu wyciszenia. Bazuje on na delikatnych ruchach, które rozluźniają mięśnie, koją, działają antydepresyjnie, a także wprowadzają w stan głębokiego odprężenia. To przede wszystkim głaskanie, ugniatanie i rozcieranie w spokojnym rytmie. Masaż relaksacyjny może mieć wspomniany już charakter aromaterapeutyczny, ale także być ukierunkowany na cel – np. wyciszenie lub pobudzenie, którym towarzyszą określone warunki, budujące klimat zabiegu. Bez względu jednak na to, na jaki cel ukierunkowany jest masaż relaksacyjny, cechuje się niskim poziomem intensywności, co z kolei sprawia, że może stanowić prezent lub idealny początek przygody z masażem.

Rytuały

Dobrym pomysłem na rozpoczęcie swojej przygody z masażem są także rytuały. Te, łączące w sobie różne techniki masażu, bazujące na zastosowaniu dodatków aromatycznych – np. oleje, czekolada; aromatyczne kąpiele, ale także peelingi czy inne formy dodatkowych zabiegów, pozwolą się zrelaksować, korzystnie wpłyną na kondycję skóry i ujędrnienie ciała. Przede wszystkim jednak nie zrażą zbyt intensywnymi doznaniami, równocześnie dostarczając niezapomnianych doznań i pozwalając na pierwszy kontakt z tego rodzaju zabiegami.  Rytuały możemy dobrać pod kątem swoich upodobań – kierując się wchodzącymi w jego skład zabiegami lub stosowanymi produktami czy zapachami. 

Zastanawiasz się, jaki masaż wybrać dla siebie lub bliskiej sobie osoby? Zapraszamy do kontaktu, chętnie pomożemy dobrać Ci odpowiedni zabieg. 

Leave a comment